...
Kilka słów o sesji

Dziecięce artystyczne sesje portretowe w tym momencie dedykujemy dla modeli od 6 do 17 letnich. Możliwe, że za pewien czas przygotujemy stylizacje dla dzieci nieco młodszych. Obecna oferta skierowana jest do dzieci przynajmniej 6-letnich, z tego względu, że dopiero sześciolatki potrafią odrobinę pozować i mają tyle cierpliwości. Mogą usiedzieć kilka minut w jednym miejscu i można stworzyć z nimi fajne fotografie. Sesje artystyczne, ze względu na swoją specyfikę nie mogą być łączone z innymi, nie są również realizowane w wariancie rodzinnym. Zdaję sobie sprawę, że rodzice wymarzyliby sobie dziesiątki pięknych ujęć rodzinnych, ale drodzy Państwo, dzieci 6-7 letnie i starsze nie mają takiej cierpliwości i koncentracji by w zamieszaniu, również tym które tworzy rodzeństwo, fajnie pozować zbyt długo. W wariancie rodzinnym wynik sesji byłby sporym kompromisem, a pięknym portretom nie sprzyjają kompromisy. Skupiamy się więc na jednym modelu. W tak magicznych portretach każdy detal ma znaczenie, ubiór, mimika, nawiązanie ralacji z modelem, oswojenie z nową sytuacją, miejscem.

Pakiet mały realizujemy około 1 godziny, natomiast pakiet duży około 2 godzin w zależności od formy modela, ale nie jest to wyłącznie czas fotografowania, ale wybrania strojów, nawiązania relacji z modelem, poprawki i przerwy na mały relaks modeli. Na sesji nie śpieszymy się, podany czas nie ma większego znaczenia, zależy nam na fajnym efekcie. Sesje dziecięce różnią się znacznie od fotografii modeli dorosłych. Kluczem do sesji dziecięcej jest doświadczenie, rozumienie potrzeb, emocji, możliwości dzieciaków w każdym wieku, każdy mały model inaczej zachowuje się, reaguje, z każdym należy nawiązać nić sympatii. W fotografii portretowej w stylu Fine Art najlepiej wyglądają stroje w kolorach ciemnych, bez napisów, kontrastowych aplikacji, czy dodatków nadmiernie przyciągających uwagę. Najlepiej sprawdzają sie bluzki, sukienki zakrywające ramiona, koszule, golfy, zupełnie nie pasują bluzy, podkoszulki. Przy braku komponującego się obuwia, możemy dobrać ujęcia na których nie będzie widać stóp. Stroje omawiamy zawsze telefonicznie przed sesją. Fajnie jeśli rodzice mają przygotowane około 3 kompletów strojów. Bardzo istotna jest równiez fryzura.

Studio znajduje się w Kraśniku, mimo to bardzo wielu moich klientów przyjeżdza z Lublina. Często wspominają oni, ze do Kraśnika dojechali szybciej, niż do pracy w Lublinie w godzinach szczytu.

Do rezerwacji sesji konieczna jest wpłata zaliczki w kwocie 100 zł. Zaliczka jest bezzwrotna, w przypadku choroby dziecka, termin zostanie zmieniony. Dane do wpłaty zaliczki znajdą Państwo w zakładce kontakt. Sesje realizowane są również w weekendy.

© White Butterfly Studio